Akce

Zimní škola OVZ (16.-18. ledna 2019)

ZIMNÍ ŠKOLA ODPOVĚDNÉHO VEŘEJNÉHO ZADÁVÁNÍ 16.–18. ledna 2019, Školicí středisko NKÚ Přestavlky, Slapy 288, (Slapy – Skalice), mapa Rádi bychom vás pozvali na zimní školu odpovědného veřejného zadávání (OVZ). Jde o seminář, jehož cílem je vytvořit síť progresivních zadavatelů veřejných zakázek, nabízet příležitosti pro společensky odpovědné a udržitelné zakázky a poskytnout prostor pro diskuse, inspiraci, motivaci […]

Seminář: Jak zadávat veřejné zakázky na šetrné budovy

Česká rada pro šetrné budovy Vás zve na seminář k zadáváním veřejných zakázek. Semináře se uskuteční se v Jihlavě (18.10.) a Praze (28.11.). Cílem je poskytnout ucelenou informaci o přípravě a realizaci veřejných zakázek na šetrné a energeticky úsporné budovy a jejich provozování s důrazem na kvalitní vnitřní prostředí.

Seminář k odpovědnému veřejnému zadávání (5. 11. 2018)

5. listopadu 2018 se opět uskuteční seminář OVZ v rámci Akademie veřejného investování, jehož cílem je poskytnout zejména zadavatelům základní, nicméně komplexní vhled do tématu odpovědného veřejného zadávání.

Letní škola OVZ (1.–3. srpna 2018)

LETNÍ ŠKOLA ODPOVĚDNÉHO VEŘEJNÉHO ZADÁVÁNÍ 1.–3. srpna 2018, Školicí středisko NKÚ Přestavlky, Slapy 288, (Slapy – Skalice) PROGRAM SEMINÁŘE: Středa 1. srpna 2018 Představení zapojených organizací, možnosti využití OVZ Čtvrtek 2. srpna 2018 Odpovědné veřejné zadávání a stavební zakázky – první obsahový blok, ve kterém jsme se formou odborných prezentací a diskusí zaměřily na příležitosti […]

Konference Odpovědné veřejné zadávání 2018 (20.9.)

Konference Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva zemědělství ODPOVĚDNÉ VEŘEJNÉ ZADÁVÁNÍ 2018 – Společenská odpovědnost a kvalita ve veřejných zakázkách Praha, čtvrtek 20. září 2018, 9.00 – 17.00 hod. (prezence od 8:30 hod.) Kongresové centrum České národní banky (Senovážné náměstí 30, Praha 1) Program konference Tisková zpráva Prezentace: Úvodní slovo – Tomáš Nidetzký (ČNB) Keynote […]

Seminář k odpovědnému veřejnému zadávání (15. 5. 2018)

15. května 2018 se opět uskutečnil seminář v rámci Akademie veřejného investování, jehož cílem bylo poskytnout zejména zadavatelům základní, nicméně komplexní vhled do tématu odpovědného veřejného zadávání.

Seminář o ISO 20400 – udržitelné nakupování

Seminář o udržitelném nakupování – ISO 20400, který se konal 15. března v Praze, jsme připravili ve spolupráci s britskou Action Sustainability. Účastníkům z řad zadavatelů veřejných zakázek představil komplexní přístup k implementaci odpovědného zadávání. Tyto principy se dají využít jak ve veřejném, tak i v soukromém sektoru.

Zimní škola – OVZ nejen pro pokročilé (únor 2018)

První ze seminářů Odpovědné veřejné zadávání nejen pro pokročilé proběhl ve dnech 14.–16. února 2018. Věnoval se nejrůznějším tématům odpovědného veřejného zadávání, od etického nakupování některých potravin a výrobků, přes velké stavební zakázky, u kterých se někteří účastníci semináři podělili s ostatními o své praktické zkušenosti, jak podpořit férové dodavatelské vztahy, až po možnosti usnadnění účasti sociálních […]

Seminář k odpovědnému veřejnému zadávání (25. 1. 2018)

25. ledna 2018 se uskutečnil seminář v rámci Akademie veřejného investování, jehož cílem bylo poskytnout zejména zadavatelům základní, nicméně komplexní vhled do tématu odpovědného veřejného zadávání.

Seminář: Šetrné a energeticky úsporné veřejné budovy – financování, architektonická příprava, veřejné zakázky

Nové budovy úřadů podle zákona musejí plnit standardy téměř nulové spotřeby energie. Na semináři České rady pro šetrné budovy, se dozvíte, jak připravovat kvalitní projekty, jak získat finanční prostředky a jak dobře zadávat veřejné zakázky s cílem připravit projekt na šetrné energeticky efektivní a kvalitní budovy. Více ZDE.

Konference Odpovědné veřejné zadávání 2017 (19. září)

Debata českých i zahraničních expertů byla zaměřena na implementaci odpovědného veřejného zadávání v rámci organizace. Zabývali se také otázkou efektivity využití tohoto přístupu včetně měření jeho dopadů.

Mezinárodní workshop – komunikace mezi zadavateli a dodavateli ve veřejném zadávání (18. září)

Mezinárodní workshop zaměřený na vhodnou komunikaci mezi zadavateli a dodavateli při zadávání veřejných zakázek, pojímáno z pohledu odpovědného veřejného zadávání.

Workshop: Společensky odpovědné veřejné zakázky na stavební práce

O možnostech, jak ve stavebních zakázkách zohledňovat sociální, environmentální či ekonomické aspekty, debatovali účastníci tematického workshopu, který se konal v polovině srpna v rámci aktivit projektu Podpora implementace a rozvoje sociálně odpovědného veřejného zadávání. Workshopem provázel Stuart Cairns, partner mezinárodní právnické kanceláře Bird & Bird, který je jedním z předních právníků specializujících se na veřejné […]

Konference Asociace pro veřejné zakázky (15. 6. 2017)

Půl roku se zákonem o zadávání veřejných zakázek – jasno nebo skoro jasno?“ - tak zní aktuální název již 7. ročníku pražské konference, která se letos uskuteční 15. června v Erbia Congress Centru, Hvězdova 1716/2b, Praha 4, od 9.00 do 17.30 hodin. Konferenci pořádá Asociace pro veřejné zakázky.

V Londýně se uskuteční 4. ročník Social Value Summit

Více jak 300 odborníků ze soukromého, veřejného a sociálního sektoru se sejde 8. února v Londýně, kde se koná již čtvrtý ročník Social Value Summitu. Diskutovat se bude mimo jiné o tom, jak se sociální přínos může stát cestou k budování inkluzivní ekonomiky či o tom, jak zohlednit sociální aspekty v podnikání.

Seminář „Sociální podnikání a odpovědné zakázky“

Sociální podnikání a odpovědné zadávání veřejných zakázek bylo tématem semináře pořádaného Agenturou pro sociální začleňování. Seminář se konal 15. 11. 2016 od 9.30 do 16 hodin v Liberci. Bylo možné seznámit se s teoretickými východisky a definicemi a dozvědět se i praktické rady a tipy i dotační příležitosti z domácích i evropských zdrojů.

Seminář „Veřejné zakázky a šetrné budovy“

O způsobech a možnostech zadávání stavebních veřejných zakázek i zakázek na služby v oblasti přípravy projektů a provozování budov se debatovalo na semináři Veřejné zakázky a šetrné budovy. Seminář se konal 10. listopadu v Senátu Parlamentu ČR. Představeny byly také možnosti pro uplatnění aspektů odpovědného veřejného zadávání ve vztahu k šetrným budovám.

 

Další proběhlé akce